środa, 21 czerwca 2023

 MIŁE SPOTKANIE

Dzisiaj odbyło się długo wyczekiwane przez nas spotkanie z klasą 3b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu. Nasi znajomi, z którymi wymienialiśmy listy przez 3 lata, przyjechali do Pszczyny, by w ramach obchodów ROKU DAISY zwiedzić pszczyński zamek i poznać drugi z ukochanych pałaców księżnej. W czasie wizyty w Pszczynie odbyło się spotkanie z wiceburmistrz Pszczyny Panią Magdaleną Czarnecką, która zaprosiła nas do sali sesyjnej. Tam opowiedziała nam o swojej pracy oraz odpowiadała na liczne pytania uczniów. Tam też dzieci z Wałbrzycha przekazały na ręce Pani Burmistrz piękną grafikę przedstawiającą zamek w Książu, zaś każdy z nas otrzymał torebkę pełną upominków od Prezydenta Wałbrzycha. Następnie przeszliśmy na rynek, gdzie wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy ławeczce księżnej Daisy. Mogliśmy również skorzystać z kurtyny wodnej, bo temperatura  w dniu dzisiejszym sięgała 30stopni Celsjusza.Następnie odprowadziliśmy naszych kolegów do Muzeum Zamkowego, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej "Zamkowa przygoda". W tym czasie my poszliśmy do pobliskiej kawiarenki, gdzie zjedliśmy pyszne lody i gofry. 
Po zwiedzeniu muzeum razem z uczniami z Wałbrzycha przeszliśmy zabytkowym parkiem do Zagrody Żubrów. Mimo padającego deszczu humory nam dopisywały i wielu z nas prowadziło rozmowy z naszymi gośćmi. W ten sposób bliżej się poznaliśmy. Po dotarciu na miejsce nastąpiło rozwiązanie międzyklasowego konkursu plastycznego "Portret księżnej Daisy". Pani Ela i Pani Iweta wręczyły nam dyplomy i upominki, które dla nas przygotowały. Podobnie zrobiła nasza Pani, która wręczyła 5 nagród i 14 wyróżnień. Nasi goście przywieźli ze sobą obraz, który zawiśnie w naszej szkole, a za który jeszcze raz bardzo dziękujemy. Na zakończenie naszego spotkania odprowadziliśmy naszych przyjaciół do bramy Zagrody Żubrów i tam serdecznie się pożegnaliśmy. To spotkanie w Pszczynie i dzień spędzony z kolegami z Wałbrzycha na długo pozostanie w naszej pamięci. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 NASZE POŻEGNANIE 23 czerwca 2023 roku zakończyliśmy pierwszy etap nauki szkolnej i tak z uczniów klas młodszych awansowaliśmy do grupy klas...