piątek, 9 czerwca 2023

 STUDZIENICKA PROWANSJA

W piątek mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach artystycznych, które odbyły się w LAWENDZIE POD LASEM czyli na studzienickiej plantacji lawendy. Tam pod okiem Pani Anny Mazur - właścicielki tego pięknego miejsca, wykonaliśmy kilka prac plastycznych, których głównym elementem była lawenda. Na samym początku zrobiliśmy lawendowe zawieszki z oleju sojowego zabarwionego na fioletowo. Masa ta zawierała oczywiście naturalny olejek lawendowy, który nadał naszym zawieszkom niesamowity zapach. Każdy z nas ozdobił swoją zawieszkę suszonymi ziołami i kwiatami i w ten sposób powstały niepowtarzalne dzieła, które teraz będą pięknie pachniały w naszych domach.

Druga część naszego spotkania związana była z poznaniem plantacji lawendy i ziół. Pani Ania pokazała nam sadzonki różnego gatunku lawendy. Opowiedziała nam, na czym polega jej hodowla i do czego lawenda jest wykorzystywana. Zobaczyliśmy także różne zioła, które Pani Ania również hoduje i wykorzystuje w swoi małym przedsiębiorstwie m.in. do produkcji soków czy herbat. My wykorzystaliśmy je do wykonania zapachowych woreczków.

W następnej części naszych warsztatów wykonaliśmy z suszonych roślin przyrodnicze obrazki. Każdy z nas wybierał sobie rośliny i tworzył własną kompozycję, która została umieszczona w antyramie. Powstały piękne obrazki, które będą ozdobą naszych pokoi.

Ostatnim zadaniem plastycznym było namalowanie farbami na drewnianych krążkach lawendowego bukietu. Każdy z nas włożył w swój obrazek ogromne zaangażowanie i dzięki temu nasze obrazki zachwyciły Panią Anię. My sami jesteśmy z nich bardzo dumni.

Na zakończenie spotkania serdecznie podziękowaliśmy gospodyni za poświęcony nam czas, przekazaną wiedzę i zorganizowanie dla nas wspaniałych zajęć artystycznych oraz poczęstowanie nas pyszną lawendową lemoniadą. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 NASZE POŻEGNANIE 23 czerwca 2023 roku zakończyliśmy pierwszy etap nauki szkolnej i tak z uczniów klas młodszych awansowaliśmy do grupy klas...