wtorek, 27 października 2020

 SZKOLNA BIBLIOTEKA

 

Dzisiaj w ramach lekcji odwiedziliśmy bibliotekę szkolną. Spotkaliśmy się tam z panią bibliotekarką, by porozmawiać między innymi o tym, co to jest biblioteka oraz na czym polega praca bibliotekarki. Dowiedzieliśmy się, że w szkolnej bibliotece jest ponad 12 tysięcy książek. Wiem też, skąd pani bibliotekarka wie, kto i kiedy wypożyczył jakąś książkę. Teraz będziemy czekali na pasowanie na czytelnika, by móc już korzystać ze szkolnej biblioteki i wypożyczać z niej książki. 
Dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony nam czas i ciekawe przekazanie wiadomości.


 JESIENNE GIMNASTYKOWANIE

 

Dopóki pogoda nam sprzyja łapiemy promyki słońca podczas lekcji w-f na placu zabaw. Wszyscy z radością korzystamy z urządzeń, pamiętając oczywiście o bezpieczeństwie. Mamy nadzieję, że takich lekcji na świeżym powietrzu będzie jeszcze sporo.sobota, 24 października 2020

 DRZEWA WOKÓŁ NAS

 

Piątkowe lekcja były dla nas wielką niespodzianką i wspaniałym przeżyciem. Uczyliśmy się przede wszystkim poprzez przeżywanie, doświadczanie, badanie i działanie. W tym dniu poznawaliśmy drzewa rosnące obok szkoły i w ten sposób realizowaliśmy nasz klasowy program przyrodniczy TROPIMY PRZYRODĘ. Pani przygotowała dla nas kilka zadań. Najpierw obserwowaliśmy kształt i wysokość drzew oraz przy użyciu lup badaliśmy dąb, lipę, klon i kasztanowiec. Kalkowaliśmy korę tych drzew i zbieraliśmy liście. 

Kolejnym zadaniem było przy użyciu kredek "odbicie" zebranych liści. Wykonaliśmy to techniką frotażu.
 
Następnym naszym zadaniem było wykonanie książeczki o drzewach najczęściej spotykanych w Polsce. Poznaliśmy wygląd sylwetki oraz liści, owoców i nasion między innymi takich drzew jak kasztanowiec, akacja, miłorząb, brzoza, modrzew, dąb, klon, lipa. 
  
Kolejne zadanie było zadaniem plastycznym. Każdy z nas otrzymał obrazek przedstawiający las i musiał go pomalować farbami tak, by przedstawiał złotą polską jesień. Jak myślicie, czy nam się to udało?Na zakończenie dnia naszą wiedzę nie tylko o drzewach, ale także i mieszkańcach lasu sprawdziliśmy rozwiązując zagadki.
 

 

  SZKOLNA BIBLIOTEKA   Dzisiaj w ramach lekcji odwiedziliśmy bibliotekę szkolną. Spotkaliśmy się tam z panią bibliotekarką, by porozmawiać m...