piątek, 23 czerwca 2023

 NASZE POŻEGNANIE

23 czerwca 2023 roku zakończyliśmy pierwszy etap nauki szkolnej i tak z uczniów klas młodszych awansowaliśmy do grupy klas starszych. Przed nami nowy wychowawca, nowi nauczyciele, nowe wyzwania. Ale zanim zaczniemy drugi etap naszej szkolnej edukacji przyszedł dzień pożegnania z naszą wychowawczynią, która uczyła nas przez trzy lata. Po krótkim podsumowaniu naszych wspólnych lat nadszedł czas rozdania świadectw, które stały się naszą przepustką do klasy czwartej. Każdy z nas otrzymał teczkę, w której było świadectwo ukończenia klasy trzeciej oraz kilka niespodzianek. Następnie pani poczęstowała nas specjalnymi ciasteczkami w kształcie sówek, które mają być dobrą wróżbą na dalsze lata nauki. Na zakończenie podziękowaliśmy naszej pani za wspólne lata oraz za ... - każdy z nas powiedział, za co dziękuje. Wręczyliśmy piękny bukiet kwiatów oraz pamiątkowe makramowe drzewo z naszymi imionami. Wszyscy byliśmy bardzo wzruszeni podczas tego ostatniego dnia w szkole. Na długo zapamiętamy lata nauki 2020/2023. 

A teraz rozpoczynamy WAKACJE!

 Niech będą radosne i bezpieczne.

czwartek, 22 czerwca 2023

 DLA CIEBIE, TATO ...

Jutro piękne święto w naszym kalendarzu - Dzień Taty. Z tej okazji przygotowaliśmy piękne laurki wg własnego pomysłu. Zamiast tradycyjnych życzeń wkleiliśmy ŚWIADECTWO WSPANIAŁEGO TATY, które tatuś otrzyma za kochające serce oraz za osiągnięcie najwyższych wyników w byciu TATĄ. Na świadectwie znalazły się tylko oceny celujące za serce pełne miłości, umiejętności techniczne, pomysły na zabawę, znajomość kryjówek, spryt, poczucie humoru, zmysł smaku oraz pomysły na konstrukcje. Mamy nadzieję, że taka forma życzeń z dołączonymi "przytulasami" i całuskami przyniesie naszym tatusiom wiele radości i zadowolenia. 

 GRATULACJE 19

Ostatni czwartek roku szkolnego to tradycyjnie w naszej szkole dzień, w którym otrzymujemy dyplomy i nagrody w różnych konkursach, które odbyły się w drugim półroczu. Podczas spotkania na sali gimnastycznej nasze koleżanki i nasi koledzy odebrali nagrody w konkursach plastycznych, ortograficznym, recytatorskim, matematycznym, technicznym oraz za udział w przeglądzie talentów. Bardzo się cieszymy, że tylu naszych kolegów uzyskało wysokie wyniki w różnorodnych konkursach i życzymy wszystkim dalszego rozwijania umiejętności oraz odkrywania nowych uzdolnień.  BEZPIECZNE WAKACJE

Przed nami wakacje, czas nieustannych zabaw i wycieczek. Aby ten długo wyczekiwany okres był tylko radosny musi być bezpieczny. A gdzie czyhają na nas niebezpieczeństwa? Jak reagować na trudne sytuacje? W jaki sposób zawiadomić odpowiednie służby? O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas spotkania z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Jednym z nich był młodszy aspirant Adam Przybyła - prywatnie tata naszego kolegi Kamila, zaś drugim studzienicki dzielnicowy sierżant Marek Then. Nasi goście przekazali nam wiele ważnych informacji na temat bezpiecznych zachowań podczas wakacji na ulicy i w domu, w górach i nad wodą. Opowiedzieli nam także o swojej pracy i pokazali sprzęt, którym się posługują. Na koniec podziękowaliśmy policjantom za życzliwość i poświęcony czas. Teraz możemy rozpocząć BEZPIECZNE WAKACJE.

 NASZE POŻEGNANIE 23 czerwca 2023 roku zakończyliśmy pierwszy etap nauki szkolnej i tak z uczniów klas młodszych awansowaliśmy do grupy klas...