środa, 22 września 2021

 WŚRÓD GWIAZD

We wtorek odwiedzili nas pracownicy Planetarium Śląskiego z Chorzowa, by pokazać nam skrawek kosmosu. Ponieważ śląskie planetarium jest obecnie w remoncie i nie możemy pojechać tam na lekcję astronomii, nasi goście przywieźli ze sobą planetarium mobilne czyli przenośne. Siedząc pod kopułą wielkiego namiotu wysłuchaliśmy ciekawej lekcji pt. "KOMETA NAD SZWAJCARSKĄ DOLINĄ". Wielu z nas przeżyło niesamowite chwile, i choć niektórzy odrobinkę się bali to taka lekcja astronomii pozostanie na długo w naszej pamięci. Kilka osób stwierdziło, że kosmos stanie się ich pasją i że będą pogłębiać swoją wiedzę o nim. A może ktoś z nas zostanie astronomem, astronautą lub pracownikiem NASA?


niedziela, 19 września 2021

 TUTAJ MIESZKAM!

Podczas czwartkowych zajęć wychowania regionalnego wybraliśmy się na spacer po Studzienicach, by zapoznać się z nazwami ulic leżących niedaleko szkoły. Idąc w kierunku OSP odczytywaliśmy napotykane nazwy i utrwalaliśmy ich pisownię. Kiedy dotarliśmy do najważniejszego miejsca spaceru czyli tablicy z Planem Sytuacyjnym Studzienic, każdy z nas najpierw podawał nazwę ulicy, przy której mieszka, a następnie szukał jej na planie. Omówiliśmy też zaznaczone na planie ważne miejsca znajdujące się w Studzienicach wykorzystując do tego legendę umieszczoną na tym planie. Wielu z nas dowiedziało się o ulicach, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy.


środa, 15 września 2021

 KROPKI I KROPECZKI W ROLI GŁÓWNEJ


15 września obchodzony jest na całym świecie Dzień Kropki czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Obchody International Dot Day to była wspaniała okazja do porozmawiania na temat naszych talentów, bo przecież każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent. Podczas zajęć wykonaliśmy kilka kropkowych zadań. Najpierw "wyturlaliśmy" kropeczkowe ludziki, które wywołały na naszych twarzach uśmiechy. A czy Wam się podobają?

Kolejnym zadaniem było wykonanie kropkowego zadania matematycznego. Musieliśmy dodawać i odejmować liczby ukryte pod kolorowymi kropkami. Takie zakodowane zadanie było nie lada wyzwaniem.


Ostatnim wykonanym zadaniem w Dzień Kropki było łączenie kropek według podanego kodu. Wśród kropek okazało się, że ukryła się wiewiórka. Oto ona:
Ten kropeczkowy dzień przyniósł nam wiele radości z nauki przez zabawę.
wtorek, 14 września 2021

 BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

14 września odwiedził nas policjant, który przypomniał nam jak należy się zachowywać, by być bezpieczni na drodze. Przypomniał nam również podstawowe znaki drogowe. Opowiedział nam, jak wyposażony jest policjant i jak rozpoznać tego "prawdziwego". Nie zabrakło również informacji o zachowaniu się podczas spotkania z nieznajomymi. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy wszystkich informacji i obiecaliśmy, że będziemy zachowywać się odpowiedzialnie.
czwartek, 9 września 2021

 KRYSZTAŁKI SOLI

Podczas dzisiejszych zajęć kształtujących kreatywność wykonaliśmy dwa zadania. Najpierw wykonaliśmy doświadczenie z solą i założyliśmy hodowlę solnych kryształków. Przez dwa tygodnie będziemy obserwowali, co dzieje się z solą rozpuszczoną w wodzie. Jesteśmy bardzo ciekawi efektów naszego doświadczenia!
Drugim zadaniem wykonanym podczas zajęć było stworzenie akwarium z papierowego talerzyka oraz kolorowego papieru. Jak widać każdy z nas jest zadowolony z wykonanej pracy.  WŚRÓD GWIAZD We wtorek odwiedzili nas pracownicy Planetarium Śląskiego z Chorzowa, by pokazać nam skrawek kosmosu. Ponieważ śląskie planet...