czwartek, 25 lutego 2021

 ANTARKTYDA I ARKTYKAO krainach wiecznych lodów rozmawialiśmy podczas ostatnich lekcji. Najpierw poznaliśmy krainę pingwinów - Antarktydę, która leży na południowym biegunie Ziemi. Dowiedzieliśmy się o niej wielu ciekawych rzeczy z filmów edukacyjnych. 

https://www.youtube.com/watch?v=HaXZNy6ufDA&feature=emb_logo

https://www.youtube.com/watch?v=pzuNKN2Iv-A

Następnie wykonaliśmy pracę plastyczną techniką mieszaną. Część pracy pokolorowaliśmy kredkami, część wykleiliśmy watą, a resztę pomalowaliśmy farbą odbijając palec. Wyszły nam piękne widoki Antarktydy z jej mieszkańcami - pingwinami.


Na koniec nauczyliśmy się piosenki o pingwinku. Możecie zaśpiewać ją razem z nami.

https://www.youtube.com/watch?v=C3hg36xItpM

Podczas lekcji towarzyszyły nam maskotki oraz inne przedmioty z pingwinami, które przynieśliśmy z domu.


Arktykę czyli zimową krainę leżącą na północnym biegunie, rozpoczęliśmy poznawać od odszukania jej na globusie. Następnie nasi koledzy opowiedzieli nam o życiu na tym kontynencie. Przygotowali dla nas wiele ciekawych informacji korzystając z książek i Internetu. Każdy z nich przygotował ciekawostki, zdjęcia, a nawet samodzielnie wykonane mini przewodniki. Taka lekcja prowadzona przez naszych kolegów była dla nas bardzo interesująca.


Po zapoznaniu się z informacjami o mieszkańcach Arktyki wykonaliśmy głowę zwierzęcia - symbolu tej krainy czyli niedźwiedzia polarnego. 


Teraz już chyba wszyscy zapamiętamy, że na Antarktydzie (biegun południowy) spotkamy pingwiny, zaś na Arktyce (biegun północny) spotkamy niedźwiedzia polarnego.

wtorek, 23 lutego 2021

 ZIMA W DOLINIE MUMINKÓW

Dzisiejszy dzień był podróżą do Doliny Muminków, gdzie poznaliśmy bohaterów i ich przygody w okresie srogiej zimy. Realizując ogólnopolski program czytelniczy LEKTURKI SPOD CHMURKI wykonaliśmy wybrane zadania. Jednym z nich było wykonanie eko - bałwanków. Oto one:Kolejnym zadaniem było uzupełnienie LEKTURNIKA.
 ŚLUBUJEMY, PRZYRZEKAMY ...


"Chociaż mamy mało lat
to lubimy szkolny świat".

22 stycznia 2021 roku nastąpił długo wyczekiwany przez nas dzień - dzień ślubowania i pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Studzienicach. Z wielką tremą, ale i ogromnym zaangażowaniem przedstawiliśmy naszym gościom - Pani dyrektor Halinie Nocoń i Pani Burmistrz Barbarze Sopot - Zembok - przygotowany program artystyczny. Po występie nastąpiła najważniejsza część uroczystości - złożenie ślubowania oraz akt pasowania na ucznia. Szkoda, że nasi rodzice nie mogli być z nami w tym ważnym dniu, ale czuliśmy ich wsparcie. 

Po zakończeniu uroczystości czekała na nas w klasie słodka niespodzianka, za którą gorąco dziękujemy naszym rodzicom.

W naszej szkole jest tradycja obdarowywanie klas pierwszych upominkami przez koleżanki i kolegów z klas starszych. Również w tym roku nie zapomnieli o nas uczniowie klas 2 i 3 i przekazali nam niespodzianki, za co bardzo im dziękujemy. 

 ANTARKTYDA I ARKTYKA O krainach wiecznych lodów rozmawialiśmy podczas ostatnich lekcji. Najpierw poznaliśmy krainę pingwinów - Antarktydę, ...